Bizimle Tanışın

BABYLONIA WOODWORKS

Babylonia Woodworks’ü sadece bir mobilya dükkânı olmanın ötesinde, hayallerinizi ağaçlar üzerinden hayatınıza yansıtan bir fikir ve ürün geliştirme merkezi olarak düşünebilirsiniz…

İnsan mutlu olarak yaptığı işten yorulmaz. Bizim hikayemizde de işimiz mutluluğumuz, mutluluğumuzun da işimiz haline geldiğini söyleyebiliriz.

Babylonia Woodworks’te ahşap, hayalleriniz ve emeğimiz ile birleşerek yaşamınıza eşlik etmek üzere sağlam ürünlere dönüşür.

Babylonia Woodworks kurucusu Rahmi Babil Tanrıöver, 2013 yılında yaz akşamlarını evinin terasında ahşap oymacılığı yaparak değerlendiriyordu. Çalışmalarının birkaçında eşinin çok sevdiği ve zaman içinde kaybettiği hayvan dostlarını hatıra olarak ahşaba yansıttı. Herkesin kalbinde değer verdiği hikayeleri vardır ve bunları simgeleyen kompozisyonların ahşap üzerine aktarılması çevremizdekilerin de ilgisini çekmeye başladı.

Ahşaba bir kez temas etmiştik, artık bu bizim için bir tutkuydu. Evimizin dekorasyonunda hayal ettiğimiz tasarımları, “Madem piyasada bulamıyoruz, o halde kendimiz yaparız,” diyerek üretmeye başladık. Tıpkı oyma çalışmalarında olduğu gibi, ürettiğimiz ahşap ürünleri evimizde gören dostlarımız benzer hayallerini bizlerle paylaşmaya başladılar.

İlerleyen yıllarda, diğer profesyonel çalışma hayatına eşlik eden bir hobi olarak yaklaştığımız ahşap işçiliğinin niteliği dönüşüme uğradı. Bu çalışmalar zamanla daha sistemli bir üretim haline dönüştü. Kullanılan makineler profesyonelleşti, ekibimiz büyüdü, tasarladığımız ve ürettiğimiz ürünlerin yelpazesi genişledi ve Babylonia Woodworks ortaya çıktı. El emeği ile özenle üretmek ve paylaşmak en büyük tutkumuz oldu. Kurulduğumuz günden itibaren ürün yelpazemizi ve tarzımızı geliştirmek amacıyla çalışıyoruz. Detaylara özen göstererek yaptığımız çalışmalarda ilhamımızı sadelik ve bireysellikten alıyoruz.
Tüm bu gelişmelerle birlikte, Babylonia Woodworks ekibi olarak atölyemizden talep edilen her yeni ürün ile biz yine ilk günkü heyecanı hissederek üretmeyi sürdürüyoruz.